KaydetKaydetKaydetKaydetKaydetKaydet

ANASAYFA

Bu web sitesi iki bahai bireyin ortak kurmuş olduğu bir web sitesidir. Bahai toplumunun resmi web sitesi www.bahaitr.org adresidir. Bu adresten ulaşabilirsiniz.....
*
SUNUŞ
Ana mesajı “insan âleminin birliği” olan ve hiçbir milli, etnik, sınıfsal, cinsiyetçi ya da dini ayrım yapmaksızın tüm insanları “bir ağacın meyveleri ve bir dalın yaprakları” olarak benimseyen Bahai Dini, 19. yüzyılın ortasında İran’da vücut bulan ve günümüzde dünyanın her ülkesinde milyonlarca inananı olan bir inançtır. Doğduğu ülkenin coğrafi yakınlığı nedeniyle Bahai öğretilerinin ulaştığı ilk yerlerin başında Osmanlı İmparatorluğu gelmektedir. Detaylarını yazının devamında bulacağınız gibi Osmanlı toprakları Bahai Dini’nin özellikle ilk yetmiş yıllık döneminde yaşanan en önemli olaylara sahne olmuştur. Bahai Dini’nin ülkemizle olan bağı günümüzde de Türkiye Bahai Toplumu ile varlığını sürdürmektedir.
"Hasta dünyayı sağaltmak için Hakkın takdir buyurduğu en müessir ilaç ve en kuvvetli vasıta bütün milletlerin tek bir davada ve müşterek bir dinde birleşmeleridir."
Devamını Oku...
KaydetKaydetKaydetKaydetKaydetKaydetKaydetKaydetKaydet
Bütün ulusların birbiriyle iyi ilişkiler kurarak, birlik ve beraberlik içinde yaşaması, yardımlaşma ve dayanışma halinde olmaları, devamlı ve savaştan uzak bir güvenlik içinde yaşamaları için genel barışın kurulması gerekir.
En zararlı ve inatçı şerlerden biri olan ırkçılık barışın en büyük engellerinden biridir. Irkçılık uygulaması, bahanesi ne olursa olsun, insanlık vakarının en çirkin bir şekilde ihlâlini teşkil eder.
 2 
TRANSLATE
FACEBOOK GRUBU

KaydetKaydetKaydetKaydet
ZİYARETCİ İSTATİSTİK
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam11
Toplam Ziyaret132373